• Wszystko o akordeonie

  • Wywiady

  • Relacje z koncertów

  • Recenzje płyt

  • Sprzęt

Polski Portal Akordeonowy

www.akordeon.pl

Zapraszamy na AkoPoznań 2021

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w corocznym spotkaniu akordeonistów w dniach 25-26 X 2021 r. w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Podczas X Dni Akordeonu AkoPoznań 2021, organizowanych przez Zakład Akordeonu i Interpretacji Muzyki Współczesnej, planujemy konferencję, warsztaty tanga, panel studencki, kurs mistrzowski Erasmus+ , wystawę instrumentów oraz międzyuczelniany koncert akordeonowy.

 

X Międzynarodowe Dni Akordeonu AkoPoznań 2021

  • Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Artystyczna
  • Sala Prezydencka, Sala Marszałkowska – wykłady, dyskusje, warsztaty
  • wystawa bandoneonów, bandonik i niemieckich koncertin  z kolekcji Pawła Nowaka 
  • warsztaty tanga - wtorek 26 X 2021

 

Tematem wiodącym konferencji będzie "Historia tanga. W kręgu Astora Piazzolli w stulecie urodzin kompozytora". Uczestnicy konferencji będą zgłębiać historię tanga w kontekście fenomenu twórczości Astora Piazzolli, eksplorując źródła gatunku i wskazując na konsekwencje upowszechnienia tanga na innych kontynentach w świetle historii akordeonu i bandoneonu. Będziemy mieć też okazję do zapoznania się twórczością mniej znanych w Europie poprzedników Astora, w tym kompozytorów polskich oraz twórców współczesnych, inspirowanych twórczością Piazzolli. 

                                          

 

MIĘDZYUCZELNIANY KONCERT MUZYKI AKORDEONOWEJ SOLOWEJ I KAMERALNEJ

tango instrumentalnie, wokalnie, tanecznie

W WYKONANIU PRZEDSTAWICIELI POLSKICH UCZELNI MUZYCZNYCH ORAZ ZAPROSZONYCH GOŚCI, M.IN. AKTORÓW, TANCERZY I MUZYKÓW JEDYNEGO W POLSCE TEATRU TANGA W POZNANIU

 

poniedziałek 25 X 2021 godz. 18.00 Aula Nova

 

Serdecznie zapraszamy w charakterze referentów, dyskutantów, obserwatorów. Dla uczestników przewidujemy certyfikaty udziału w AkoPoznań2021

 

Zgłoszenia czynnego udziału w warsztatach tanga do 14 X 2021 – ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

 

 

Koordynator programowy – Teresa Adamowicz-Kaszuba

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 501 241 84