• Wszystko o akordeonie

  • Wywiady

  • Relacje z koncertów

  • Recenzje płyt

  • Sprzęt

Polski Portal Akordeonowy

www.akordeon.pl

Robert Furs prezentuje swój album "The Sound of France"

 

Robert Furs

 

 Robert Furs to akordeonista pochodzący z Elbląga. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury i Edukacji Muzycznej oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym Specjalność – Akordeon w klasie prof. Elżbiety Rosińskiej.

Jako akordeonista koncertuje solowo i w zespołach kameralnych. Jest popularyzatorem akordeonu jako instrumentu solowego w regionie. Współpracuje z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym, Filharmonią Pomorską im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy i innymi instytucjami kulturalnymi w Polsce.

Artysta wydał trzy płyty. Pierwsza, solowa, o nazwie „FURS-ACCO”, w której prezentuje akordeon jako instrument artystyczny i która jest odzwierciedlaniem jego dotychczasowych  doświadczeń muzycznych (została również wydana przez Wydawnictwo Soliton w Europie pod nazwą „CLASSICAL ACCORDION”). Druga płyta, o ekscentrycznej nazwie "ELEKTRYCZNY KALORYFER", jest próbą umiejscowienia akordeonu w nowoczesnej muzyce rozrywkowej.

 

Robert Furs prezentuje swój trzeci album pt. "The Sound of France" (film w języku angielskim)

 

Najnowszy album elbląskiego akordeonisty nosi tytuł "The Sound of France". Publikacja zawiera solowe wykonania popularnych kompozycji muzyki francuskiej w aranżacjach i wykonaniu Roberta Fursa. Na krążku znajduje się jedenaście kompozycji znanych francuskich wykonawców. Wśród nich znajdziemy takie covery jak: La vie en rose, Champs Elysses, Parole, C'est si bon czy Sous le ciel de Paris. Okładka płyty w formie digipacku została zaprojektowana i ręcznie namalowana przez artystę plastyka Marię Wiśniewską.

Za sprawą starannie wybranych utworów i napisanych specjalnie na akordeon aranżacji płyta przenosi nas w świat paryskich uliczek, pełnych kolorowych kawiarenek.

Więcej na temat wykonawcy na stronie: www.akordeonista.com.pl

 

 


Źródło i zdjęcia: akordeonista.com.pl