• Wszystko o akordeonie

  • Wywiady

  • Relacje z koncertów

  • Recenzje płyt

  • Sprzęt

Polski Portal Akordeonowy

www.akordeon.pl

Trophée Mondial 2020

 

W tym roku czeka nas jubileuszowa, 70-ta edycja jednego z najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych na świecie. Sytuacja pandemiczna przyzwyczaiła nas do tego, że wiele wydarzeń odbywa się w formie on-line. Tak też będzie w przypadku konkursów Trophée Mondial i International Open Trophy. Koncerty będzie można śledzić dzięki live-streamingowi. 

 

 

Program kategorii Trophée Mondial i International Open Trophy 2020 będzie taki sam jak w latach ubiegłych. Jury przyzna nagrody na podstawie filmów przesłanych wcześniej przez uczestników. Warto dodać, że w tym roku mamy jurorów z Polski - Marcina Wyrostka i Pawła Janasa, a Dariusz Kownacki oprócz bycia jurorem jest też delegatem CEA.   

 

Konkurs odbędzie się w formie Facebook Live Show, codziennie od 16.11 do 29.11. Godziny transmisji będą tak dostosowane, by jak najwięcej krajów mogło oglądać transmisje na żywo, zwłaszcza członkowie międzynarodowego jury. Warto dodać, że przewodniczącym jury został Richard Galliano.    

Dla wszystkich, którzy nie będą mieli możliwości śledzić całego konkursu, Polski Portal Akordeonowy przygotuje relacje w pigułce. 

 


Źródło i zdjęcie: cma-2020.com