• Wszystko o akordeonie

  • Wywiady

  • Relacje z koncertów

  • Recenzje płyt

  • Sprzęt

Polski Portal Akordeonowy

www.akordeon.pl

Jacek Kopiec organizuje konkurs dla akordeonistów-kompozytorów

 

Krakowski akordeonista Jacek Kopiec, specjalista od muzyki klasycznej, jazzowej i etnicznej, organizuje konkurs dla kompozytorów do 26 roku życia. Aby wziąć w nim udział wystarczy napisać kompozycję przeznaczoną na akordeon solo w dowolnej stylistyce. 

 

Należy pamiętać, aby czas trwania utworu nie przekraczał 10 minut. Organizatora interesują wyłącznie kompozycje, które nigdy wcześniej nie były prezentowane.

 

Swoje propozycje można składać do 10 maja 2020 roku na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenie musi zawierać:

  • Partyturę kompozycji (obowiązkowo, opracowaną komputerowo lub ręcznie)
  • Nagranie własnego wykonania utworu (opcjonalnie, jakość nie jest istotna)

 

Nagrody będą przyznawane w dwóch kategoriach - "przedstudenckiej" oraz studenckiej. Z każdej kategorii Jacek Kopiec wybierze jeden utwór, który jego zdaniem będzie najlepszy. Pod uwagę będzie brana głównie staranność opracowania utworu, ciekawa forma i pomysłowość. 

 

Najlepsi twórcy w ramach nagrody zostaną zaproszeni na profesjonalną sesję nagraniową swojego utworu w studio w Krakowie. Zachęcamy wszystkich młodych twórców do wzięcia udziału w tej inicjatywie. 

 

Kilka słów o organizatorze:

Jacek Kopiec to akordeonista, kompozytor i producent muzyczny z Krakowa. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie akordeonu dr Janusza Patera. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich w AM w Krakowie. 

 

Jacek Kopiec

 

 

To laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali, koncertuje w Polsce oraz za granicą. Był zaangażowany w wiele różnorodnych i ciekawych projektów. To jego grę na akordeonie słychać w bardzo popularnym utworze Donatana i Cleo pt. "My Słowianie". Fascynuje go wszystko, co oryginalne, ciekawe i nieszablonowe. Swoje muzyczne autorytety wymienia jednym tchem: Bach, Beethoven, Haydn, Miles Davis. Inspiruje go pełna przestrzeni muzyka Skandynawii – Arne Nordheim, Torbjörn Lundquist, Esbjorn Svensson, Frode Haltli, Trygve Saim, Vagn Holmboe, Ole Schmidt i pozostali wyśmienici artyści rodem z północy. 

 


Artykuł zamieścił: Mateusz Doniec

Źródło i zdjęcia: www.facebook.com/jacekkopiec