• Wszystko o akordeonie

  • Wywiady

  • Relacje z koncertów

  • Recenzje płyt

  • Sprzęt

Polski Portal Akordeonowy

www.akordeon.pl

Arkadiusz Gembara

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie akordeonu Piotra Dziubka. Ukończył fortepian z wyróżnieniem w PSM II stopnia w Rybniku. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień: 1999 r. - III miejsce w XI Śląskim Konkursie Akordeonowym; wyróżnienie na Międzywojewódzkim Konkursie Akordeonowym w Raciborzu; wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Mławie; 2000 r. - Nagroda Prezydenta Miasta Rybnika za szczególne osiągnięcia artystyczne w PSM II stopnia w Rybniku, I miejsce w Ogólnopolskim konkursie za kompozycję piosenki „Modlitwa o Katyniu” w ramach poezji śpiewanej na Międzywojewódzkim Konkursie w Żorach, III miejsce w Makroregionalnym Konkursie Akordeonowym w Raciborzu; W tym czasie uczestniczył w Międzynarodowym Akordeonowym Kursie Interpretacji Muzycznej w Miętnem.

W latach 2003-2006 współpracował z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W latach 2004-2006, pracował w firmie nuty.pl jako specjalista spraw publikacji nutowych. Od roku 2006 aktywnie współpracuje z firmą Absonic jako kompozytor, aranżer oraz edytor publikacji nutowych. Sam również jest autorem licznych publikacji, które można nabyć w wydawnictwach: www.abconic.pl, www.nuty.pl. W 2006 r. ukończył z wynikiem bardzo dobry Międzynarodowy Kurs znajomości programów komputerowych: Finale, Corel, Word, Excel, PowerPoint, Visual Basic.

W latach 2006-2009 uczył gry na akordeonie w PSM II stopnia na im.Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Obecnie jest nauczycielem klasy akordeonu w PSM I i II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzku (strona internetowa klasy akordeonu www.klasa-akordeonu.pl) a za zasługi dydaktyczno-pedagogiczne został wielokrotnie nagrodzony nagrodami dyrektora. Od 2005 roku prowadzi działalność koncertową w duecie skrzypcowo-akordeonowym Tangonetta oraz w zespole Quartet Tangonetta. Zespół ten występował m.in. na deskach dużej sceny podczas Euro 2012 we Wrocławiu, w Centrum Kongresowym we Wrocławiu, w ośrodkach kultury w Warszawie, Opolu oraz w wielu innych miastach Polski (więcej o zespołach na stronie: www.tangonetta-duet.pl oraz www.tangonetta-quartet.cba.pl).

 


Artykuł zamieścił: Mateusz Doniec

Źródło: klasa-akordeonu.pl