• Wszystko o akordeonie

  • Wywiady

  • Relacje z koncertów

  • Recenzje płyt

  • Sprzęt

Polski Portal Akordeonowy

www.akordeon.pl

Duo Wolańska/Gajda - biografia

Julia Wolańska-Gajda wraz z mężem Michałem Gajdą od 2014 roku proponują niecodzienne zestawienie instrumentów - fortepian i akordeon. Daje to prawie nieograniczone możliwości wykonawcze. 

 

Artyści eksperymentują z różnymi gatunkami muzycznymi - od baroku po współczesne tango i muzykę XXI wieku. To doktorzy sztuk w dyscyplinie instrumentalistyka; absolwenci Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasach: fortepianu prof. Waldemara Andrzejewskiego oraz akordeonu prof. Jerzego Kaszuby. Doskonalili swoje umiejętności gry kameralnej i solowej pod okiem wybitnych profesorów z całego świata: Mie Miki, Stefana Hussonga, Geira Draugsvolla, Ivano Battistona, czy Laury Sobolewskiej-Kluwak. 

 

Regularnie koncertują w Polsce i za granicą (m.in. USA, Azja, Europa). Grali w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na świecie: Carnegie Hall, Filharmonii Berlińskiej, Mozarteum Saal, Musikverein, Kioi Hall oraz Guri Art Hall. Duo ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Złoty Medal na 4. Manhattan International Music Competition, I nagrody na 1. Vienna International Music Competition, 54. Internationaler Akkordeonwettbewerb Klingenthal, XXV Ibla Grand Prize World Music Competition, Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Val Tidone. 

 

 


Artykuł zamieścił: Mateusz Doniec

Źródło: wolanska-gajda.com