• Wszystko o akordeonie

  • Wywiady

  • Relacje z koncertów

  • Recenzje płyt

  • Sprzęt

Polski Portal Akordeonowy

www.akordeon.pl

Ludovic Beier

Wybitny francuski akordeonista, kompozytor i aranżer. Autor niezliczonej ilości albumów oraz członek wielu znakomitych projektów muzycznych.

Ludovic Beier urodził się w 1978 roku. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny, a jego pierwszym nauczycielem był ojciec. Dorastał w brzmieniach tradycyjnej muzyki francuskiej, ale od młodych lat jego pasją stała się muzyka jazzowa. 

Już w wieku 24 lat dzielił scenę z topowymi jazzmanami z Francji, Europy i Ameryki. Wystąpił m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku u boku Herbie Hancock'a i Ivana Linsa. Liczba festiwali i scen, na których wystąpił jest imponująca: m.in. Kennedy Center w Waszyngtonie, San Francisko Festival, Chicago Symphony Hall, Blue Note w Mediolanie. 

Znakomicie czuje się w improwizacji i stara się odkrywać akordeon na nowo. Współpracuje z firmą Roland, od 2008 roku jest obecny przy festiwalach Roland V-Accordion. To kreatywny kompozytor i aranżer - pracował m.in. przy projektach telewizyjnych i filmowych. Jego dyskografia jest imponująca - brał udział w nagraniach ponad 20 albumów.

 

Zachęcamy do obejrzenia koncertu "Ludovic Beier Montmartre Quartet", który odbył się podczas Jazz San Javier 2018: 

 


Artykuł zamieścił: Mateusz Doniec

Źródło: www.ludovicbeier.com