• Wszystko o akordeonie

  • Wywiady

  • Relacje z koncertów

  • Recenzje płyt

  • Sprzęt

Polski Portal Akordeonowy

www.akordeon.pl

 

Etnos to zespół zdobywający coraz większe uznanie wśród miłośników muzyki folkowej. Jego członkiem jest znakomity akordeonista Konrad Merta - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. 

 

Konrad Merta (fot. Grzegorz Śledź)

 

Zespół wykonuje autorskie kompozycje inspirowane wpływami etnicznymi z całego świata oraz muzykę bałkańską, polską i żydowską.

Etnos Ensemble tworzy czterech instrumentalistów, których połączyła miłość do folkloru. Po mistrzowsku łączą muzykę ludową i etniczną. W 2016r. artyści wydali swój pierwszy album, a w 2019r. światło dzienne ujrzała w pełni autorska płyta Gardens. Niezliczone są miejsca, w których grali: począwszy od Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, przez Filharmonię Łódzką, aż po Studio Koncertowe S1 im. W. Lutosławskiego w Warszawie. W 2018r. otrzymali stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska" na dalszy rozwój artystyczny i wydanie płyty. Stypendium to jest przyznawane wyłącznie najwybitniejszym młodym polskim artystom. 

 

Album Gardens

 

Etnos Ensemble tworzą: Bartosz Pacan na klarnecie, Konrad Merta na akordeonie, Piotr Gach na wiolonczeli oraz Michał Kapczuk na kontrabasie. 

 

 


Źródło i zdjęcia: www.facebook.com/etnosensemble

Artykuł zamieścił: Mateusz Doniec